راهنمای خرید و انتخاب ویدئو پروژکتور گیمینگ

اشتراک گذاری در اسکایپ
اشتراک گذاری در تلگرام
اشتراک گذاری با ایمیل
اشتراک گذاری در واتساپ
ویدئو-پروژکتور-گیمینگ

راهنمای خرید و انتخاب ویدئو پروژکتور گیمینگ

انجام بازی با استفاده از ویدیو پروژکتور تجربه بسیار لذت بخشی است. گرافیک بازی های امروزی به قدری پیشرفت کرده اند که تمامی اجزای آن مثل رنگ پوست ، مو ، لباس ، شباهت زیادی با دنیای واقعی دارند. با توجه به این پیشرفت تکنولوژی ، بازی کردن در صفحات نمایش کوچک همانند یک تلویزیون ال سی دی 60 اینچی نمی تواند تمامی لذت بازی را به بازیکن منتقل کند.بازی روی صفحه نمایش 100 اینچی یا حتی بزرگتر ، بازیکن را کاملا در دنیای بازی غرق می کند.

عوامل مهم در راهنمای خرید و انتخاب ویدئو پروژکتور گیمینگ

سه عامل اصلی وجود دارد که باعث می شود یک ویدیو پروژکتور برای بازی عالی باشد. تاخیر ورودی ، محدوده دینامیکی بالا و قابلیت های صوتی.

چرا این عوامل برای پروژکتور گیمینگ مهم هستند ؟

تاخیر ورودی (INPUT LAG) :

ویدئو پروژکتور ها کاربرد های متفاوتی دارند. مهمترین فاکتوری که هنگام خرید ویدیو پروژکتور گیمینگ باید در نظر بگیرید ، تأخیر ورودی است. تأخیر ورودی یک اصطلاح مهم در دنیای بازی های دیتا پروژکتور است. تاخیر ورودی عبارت است از فاصله زمانی که کنسول بازی سیگنال خود را ارسال می کند. تا زمانی که توسط ویدیو پروژکتور دریافت می شود و بر حسب میلی ثانیه اندازه گیری می شود. دامنه سرعت های قابل قبول تاخیر ورودی در بازه 16 میلی ثانیه تا 50 میلی ثانیه است و این سرعتها به سه دسته تقسیم می شوند : بهینه ، خوب و قابل قبول.

ویدیو پروژکتور با تاخیر ورودی قابل قبول برای دسته بازیگران معمولی است. اینها گیمرهایی هستند که این کار را برای سرگرمی انجام می دهند و رقابت نمی کنند. آنها معمولاً آفلاین هستند و به تنهایی یا با دوستان و خانواده خود بازی می کنند. اینها گیمرهای Nintendo Switch ، بازیکنان RPG هستند که زمان زیادی را صرف بازی آنلاین با سایر گیمرها نمی کنند. تأخیر ورودی خوب در محدوده 33 میلی ثانیه تا 40 میلی ثانیه است. هر ویدیو پروژکتوری که سرعت آن در این بازه باشد برای همه بازیگران مناسب است به جز بازیگران رقابتی که به صورت حرفه ای به انجام بازی می پردازند.

ویدیو پروژکتور با تأخیر ورودی خوب ، شما را در بازی 30 فریم بر ثانیه کمی بیشتر از 1 فریم در ثانیه و در بازی 60 فریم در ثانیه 2 فریم عقب می اندازد. که در عمل این تاخیر کاملا نامحسوس می باشد. مگر در شرایط رقابتی بالا ، مانند یک بازیگر حرفه ای ، یا کسانی که نقشه های آنلاین زیادی را بازی می کنند. هر ویدیو پروژکتوری که تاخیر ورودی زیر 33 میلی ثانیه داشته باشد. می تواند “واقعاً خوب” یا “عالی” تلقی شود ، اما تأخیر ورودی واقعا عالی ، 16 تا 20 میلی ثانیه است. هدف بزرگ تولیدکنندگانی که ویدیو پروژکتور گیمینگ می سازند ، تاخیر ورودی زیر 16 ثانیه است.

محدوده دینامیکی بالا (HDR) :

HDR (High Dynamic Range) ویژگی است که در بعضی از ویدیو پروژکتورهای موجود در بازار وجود دارد. به معنی محدوده دینامیکی بالا است و به نوعی به پردازش تصویر در دیتا پروژکتورها و تلویزیون ها اشاره می کند. این ویژگی رنگ ها را با افزایش قابل توجه کنتراست ، زنده تر کرده و به اشباع می رساند.

عملکرد صوتی :

دیتا پروژکتورها را نمی توان به عنوان یک منبع صوتی با کیفیت بالا در نظر گرفت. زیرا وظیفه اصلی آن ها پخش با کیفیت تصاویر است و بر روی این ویژگی بیشتر متمرکز شده اند. اما این بدان معنی نیست که نمی توانند ارایه دهنده عملکرد صوتی قانع کننده باشند. یکی از نکات مهم هنگام خرید ویدئو پروژکتور گیمینگ عملکرد صوتی آن است برای بسیاری از دیتا پروژکتورها ، در حالت های مختلف بازی ، نحوه انتقال صدا از دیتا پروژکتور گیمینگ تغییر می کند. به عنوان مثال هنگام استفاده از حالت ورزشی ، قدرت صدا افزایش می یابد. تا بازیکن بهتر متوجه شود که گوینده در بازی چه می گوید. یا در حالت تیر اندازی در بازی های اکشن ، امپلی فایر داخلی ، صدا را با قدرت بیشتری پخش می کند تا حس بازی در بازیگر به خوبی القا شود. در زیر لیستی از ویدیو پروژکتور های مناسب بازی را مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید