معرفی و بررسی ویدیو پروژکتورهای مناسب اتاق های کوچک

اشتراک گذاری در اسکایپ
اشتراک گذاری در تلگرام
اشتراک گذاری با ایمیل
اشتراک گذاری در واتساپ
ویدئو پروژکتور اتاق کوچک

معرفی و بررسی ویدیو پروژکتورهای مناسب اتاق های کوچک

یک دهه پیش شما می توانستید از ویدیو پروژکتورها فقط در سینماها استفاده کنید. اما با پیشرفت تکنولوژی در حال حاضر شما می توانید یک ویدیو پروژکتور کوچک و قابل حمل برای خانه و یا اتاق خود تهیه کنید و از آن استفاده کنید و لذت ببرید. از این ویدئو پروژکتور ها می توانید برای اتاق ها و اپارتمان های کوچک نیز استفاده کنید. وقتی به دنبال یک ویدیو پروژکتور مناسب برای اتاق کوچک خود هستید یعنی ویدئو پروژکتوری می خواهید که شدت روشنایی مناسب داشته باشد و در عین حال راحت ، سبک و قابل حمل باشد. در این مقاله از نو اندیشان عصر دیجیتال به معرفی و بررسی ویدئو پروژکتور های مناسب اتاق های کوچک خواهیم پرداخت.

ویژگی های مهم برای خرید یک ویدئو پروژکتور مناسب اتاق کوچک

پرتاب نور

ویدیو پروژکتور برای یک اتاق کوچک باید پرتاب نور مناسبی داشته باشد. داشتن یک فضای کوچک به این معنی نیست که به دنبال یک دستگاه و پروژکتور ضعیف باشید. توصیه می کنیم اگر قصد تماشای فیلم یا اجرای بازی های کنسول خود را دارید حتما از ویدئو پروژکتور های مناسب سینمای خانگی و گیمینگ استفاده کنید.

انسی لومن

لومن واحد اندازه گیری شدت نور ویدیو پروژکتور می باشد. هر چقدر مقدار لومن ویدئو پروژکتور بالا تر باشد کیفیت ویدیو پروژکتور و شدت نور آن بیشتر خواهد بود. لومن ویدیو پروژکتور های اتاق های کوچک باید حداقل بین 1000 لومن تا حداکثر 3000 لومن باشند. اگر می خواهید به تماشای فیلم بپردازید یا می خواهید در یک جلسه ارائه داشته باشید بهتر است به خاطر نور محیط و فضا و ضعیف نشدن نور دستگاه به خاطر روشنایی محیط ، از ویدئو پروژکتور های لومن بالاتر استفاده کنید که شدت نور و وضوح بیشتر دارند.

کنتراست

به تفاوت بین روشن ترین سفید و تاریک ترین سیاه که در لحظه جلوی چشمان شما نمایش داده می شود کنتراست می گویند. هرچقدر کنتراست تصویر بیشتر باشد کیفیت تصویر بالاتر خواهد بود. کنتراست ویدئو پروژکتور باید حداقل بین 1:2300 تا حداکثر 1:20000باشد تا کیفیت مطلوب و چشم نوازی را برای شما به ارمغان آورد.

ویدیو پروژکتور های مناسب اتاق کوچک

رزولوشن

یکی از ویژگی های مهم ویدیو پروژکتور رزولوشن آن می باشد. رزولوشن ویدئو پروژکتور باید بین 600*800 (XGA) تا 1080*1920 (FHD) باشد. هر چه وضوح یا رزولوشن تصویر بالاتر باشد کیفیت تصویر هم بهتر خواهد بود. و به همان تناسب نمایش تصاویر برای شما لذت بخش و چشم نوازتر می باشد.

لامپ ویدئو پروژکتور

لامپ یکی از مهم ترین قطعات ویدیو پروژکتور است که در نبود آن ویدیو پروژکتور بدون استفاده می شود. لامپ منبع نوری است که تصاویر را روی پرده منعکس می کند. بیشتر ویدیو پروژکتور ها از لامپ های UHP و SHP به عنوان منبع نور خود استفاده می  کنند که هر دو مزایا و معایب مختص به خود را دارند. ویدیو پروژکتورهایی که از لامپ های یو اچ بی به عنوان منبع نور خود استفاده می کنند. بیشترین روشنایی را دارند و برای محیط یا اتاق هایی با نور مناسب کاربرد بهتری دارند. و ویدیو پروژکتور هایی که از اس اچ پی به عنوان منبع نور استفاده می کنند وضوع رنگ بالاتری دارند و برای اتاق یا محیط های تاریک انتخاب مناسب تری می باشند.

عمر لامپ ویدیو پروژکتور

عمر لامپ ویدئو پروژکتور معمولا بین 2000 تا 6000 ساعت است. که اگر استفاده زیاد از ویدئو پروژکتور نداشته باشید ممکن است تا 2 سال هم عمر کند. و شما را از تعویض لامپ بی نیاز سازد. البته طول عمر لامپ به عوامل مختلف و استفاده شما بستگی دارد.

ویدئو پروژکتور های مناسب اتاق کوچک

فاصله ویدیو پروژکتور

فاصله بین ویدیو پروژکتور و پرده نمایش ویدئو پروژکتور نیز بسیار مهم است. چون این ویژگی مشخص می کند که ویدیو پروژکتور شما برای اتاق های کوچک یا برای اتاق ها با فضای بزرگ مناسب است یا خیر. به عبارت کلی ویدئو پروژکتور ها به سه دسته تقسیم می شوند:

Throw به چه معناست؟ کلمه throw به معنی پرتاب است. اما در اصل به این معناست که ویدیو پروژکتور از چه فاصله ای نسبت به پرده ، تصویر را با اندازه مناسب نمایش می دهد.

1- Short-Throw : به ویدیو پروژکتور هایی که برای اتاق یا محیط های کوچک مناسب هستند و پرتاب نور کمی هم دارند Short-Throw (شرت ترو) گفته می شود. که معمولا فاصله پرتاب نور از ویدیو پروژکتور تا یک پرده 80 اینچی 90 تا 92 سانتی متر است. که احتیاج به فاصله زیاد نسبت به پرده ندارد. البته فاصله پرتاب نور پروژکتور بستگی به برند و مدل ویدئو پروژکتور نیز دارد.

2- Standard-Throw : به ویدیو پروژکتورهایی که برای اتاق یا محیط های بزرگ مثل اتاق پذیرایی یا اتاق کنفرانس مناسب هستند ، Standard-Throw (استاندارد ترو) گقته می شود. که به طور معمول فاصله پرتاب نور از ویدیو پروژکتور تا یک پرده 80 اینچی 240 سانتی متر است. البته فاصله پرتاب نور ممکن است در ویدیو پروژکتور های دیگر با توجه به برند و مدل دستگاه متفاوت باشد.

3- Ultra Short-Throw : به ویدئو پروژکتور هایی که برای محیط یا اتاق های کوچک و کسانی که می خواهند ، تماشا فیلم و گیم با کیفیت بالا داشته باشند بسیار مناسب است. و همچنین برای کسانی که می خواهند از جلو ویدیو پروژکتور رد شوند و سایه ایجاد نشود انتخاب مناسبی است. که به آن Ultra Short-Throw الترا شورت ترو می گویند. معمولا فاصله پرتاب نور از ویدیو پروژکتور تا پرده به اندازه 80 اینچ ، 52 سانتی متر است. البته فاصله پرتاب نور ممکن است در مدل های مختلف متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید