راهنمای خرید ویدیو پروژکتور استوک

اشتراک گذاری در اسکایپ
اشتراک گذاری در تلگرام
اشتراک گذاری با ایمیل
اشتراک گذاری در واتساپ
راهنمای-خرید-ویدئو-پروژکتور

راهنمای خرید ویدیو پروژکتور استوک

راهنمای خرید پروژکتور ، امروزه با توجه به افزایش قیمت ویدئو پروژکتورهای نو و آکبند ، ویدئو پروژکتورهای استوک طرفداران زیادی پیدا کرده است . این ویدئو پروژکتور ها اکثرا برندهای معتبر دنیا بوده و همچنان برای مدت زمان زیادی قابل استفاده می باشند. مهم ترین نکته هنگام خرید یک ویدئو پروژکتور استوک ، مشاهده دمو تصویر آن است . از طریق مشاهده تصویر ویدئو پروژکتور استوک ، تا حد زیادی می توان به کیفیت آن پی برد . وجود لکه و هاله های رنگی بر روی تصویر ، نشان دهنده ایراد ویدیو پروژکتور یا عدم سرویس تخصصی آن می باشد . نو اندیشان عصر دیجیتال در مقاله راهنمای خرید پروژکتور به نکاتی که هنگام خرید یک ویدئو پروژکتور استوک باید رعایت شود ، می پردازد .

1 – ظاهر دستگاه :

اولین نکته هنگام خرید یک ویدئو پروژکتور استوک بررسی ظاهری آن می باشد. اگر بر روی دستگاه آثار ضرب خوردگی و شکستگی مشاهده شود ، به احتمال زیاد دستگاه طول عمر بالایی داشته است. البته در بعضی مواقع اثرات خش ، ناشی از حمل و نقل نامناسب دستگاه و کشیده شدن آن بر روی سطوح مختلف است در حالیکه زمان زیادی از عمر دستگاه نمی گذرد.

"<yoastmark

2 – فن دستگاه :

دومین نکته که هنگام خرید ویدئو پروژکتور باید به آن توجه کنید فن پروژکتور است ، سیستم خنک کنندگی در ویدئو پروژکتور ها از اهمیت زیادی برخوردار است. در درون ویدئو پروژکتور ها ، چندین فن قرار دارد که هر کدام وظیفه خنک کردن بخشی از قطعات داخلی آن را دارند . در اغلب ویدئو پروژکتور های استوک می توان این فن ها را از طرفین دستگاه مشاهده کرد. با توجه به میزان خاکی بودن پره های فن ، می توان تا حد زیادی به عمر ویدیو پروژکتور پی برد.

3 – عمر لامپ :

لامپ ویدیو پروژکتور از اصلی ترین قطعات یک ویدیو پروژکتور است .طول عمر لامپ اکثر ویدئو پروژکتور ها بین 2000 تا 5000 ساعت است و پس از این مدت باید تعویض شوند. در ویدئو پروژکتور استوک جهت تشخیص عمر لامپ بایستی به شدت روشنایی تصویر دقت کرد. اگر تصویر یک ویدئو پروژکتور استوک در نور معمولی اتاق قابل رویت بود ، بدین معنی است که آن ویدئو پروژکتور استوک دارای لامپ قابل قبولی می باشد . در این حالت می توانید تا مدت زمانی بدون نیاز به تعویض لامپ از دستگاه استفاده کنید. ذکر این نکته مهم است که قبل از استفاده از ویدیو پروژکتور بایستی محیطی مناسب برای آن محیا کنید. یعنی هر چه بتوانید نور محیط را کمتر کنید ، کیفیت تصویر ویدیو پروژکتور بیشتر می شود. همچنین در محیط های تاریک می توان با فعال کردن حالت اقتصاد(ECO MODE) ، شدت روشنایی لامپ را کمتر کرده و طول عمر آن را به طور چشمگیری افزایش دهید. در قسمت تنظیمات (MENU) ویدیو پروژکتور گزینه ای به اسم طول عمر لامپ (LAMP HOURS) نیز وجود دارد که نشان دهنده طول عمر لامپ دستگاه است . البته در بسیاری از ویدئو پروژکتور ها می توان این زمان را ریست کرد ، در نتیجه معیار مناسبی جهت تشخیص عمر لامپ ویدیو پروژکتور نمی باشد.

4 – گارنتی معتبر :

رعایت نکات ذکر شده در بالا ، تا حد زیادی به شما در خرید یک ویدئو پروژکتور استوک کمک می کند. با این حال آن چیزی که اطمینان نهایی از خرید را به شما می دهد ، گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش آن است .در صورتیکی مقاله راهنمای خرید پروژکتور  برای شما مفید واقع شده است  مطالعه مقاله کاربرد های ویدئو پروژکتور به شما پیشنهاد میکنیم .

سخن پایانی :

پیشنهاد می شود ویدئو پروژکتور استوک را حتما از مراکز معتبر تهیه کنید. زیرا این مراکز به دلیل حفظ اعتبار خود از فروختن ویدیو پروژکتور استوک بی کیفیت به مشتری خودداری کرده و با داشتن نیروهای فنی متخصص ، می توانند در زمینه ارایه گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش شما را یاری کنند. در صورتی که مقاله راهنمای خرید پروژکتور برای شما مفید بوده مطالعه مقاله مزایا و معایب ویدئو پروژکتور استوک را به شما پیشنهاد میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید