مزیت های ویدئو پروژکتور خانگی

اشتراک گذاری در اسکایپ
اشتراک گذاری در تلگرام
اشتراک گذاری با ایمیل
اشتراک گذاری در واتساپ
مزیت ویدئو پروژکتور خانگی

مزیت های ویدئو پروژکتور خانگی

6 مزیت ویدئو پروژکتور خانگی

1- اندازه صفحه قابل تنظیم

2- تصاویر بزرگ

3- راحتی چشم

4- اندازه جمع و جور

5- قابلیت حمل

6- قیمت

جرا باید در خانه از ویدیو پروژکتور استفاده کرد؟

ویدیو پروژکتور ها جهت استفاده در خانه ، مزایای زیادی دارند. به طور کلی ، آنها نسبت به تلویزیون ها ضرر کمتری به سلامت چشم ها می زنند. صفحه نمایش ویدیو پروژکتور ها نسبت به تلویزیون بسیار بزرگ تر است. بنابراین برای آگاهی از شش مزیت ویدیو پروژکتورها برای استفاده خانگی با ما همراه باشید. شاید به خاطر بیاورید ، روزی روزگاری ، فیلم ها برای سینما ها و نمایش های تلویزیونی برای تلویزیون ها بود. امروزه ، با ارائه سرویس های پخش آنلاین سریال ها و فیلم های جدید ، می توانید با استفاده از سیستم سینمای خانگی خود از تماشای آن ها لذت ببرید. به عبارتی دیگر شما می توانید سینما را به خانه خود بیاورید و به همراه خانواده و دوستان خود در آرامش به تماشای فیلم های مورد علاقه خود بپردازید.

با در نظر گرفتن این موضوع ، آیا به فکر راه اندازی سینمایی خانگی خود هستید؟

مطمئناً تلویزیون های با صفحه نمایش بزرگ می توانند دیدنی باشند ، اما آنها بهترین گزینه نیستند. در مقایسه تلویزیون و ویدیو پروژکتور ، مزایای متعددی از ویدیو پروژکتورها در محیط خانگی را می توان نام برد ، از جمله:

 • اندازه صفحه قابل تنظیم
 • تصاویر بزرگ
 • راحتی چشم
 • اندازه جمع و جور
 • قابلیت حمل
 • قیمت

اگر این مزایای سینمای خانگی برای شما جالب به نظر می رسد ، ادامه مطلب را بخوانید تا با آنها بیشتر آشنا شوید.

مزایای پروژکتور خانگی

مزیت 1:  اندازه صفحه قابل تنظیم

یکی از فواید ویدیو پروژکتورها این است که برخلاف تلویزیون ها ، تصویر آنها را می توان بر روی هر سطحی پخش کرد. جهت داشتن کیفیت بالاتر تصویر ، بهتر است تصویر ویدیو پروژکتور را بر روی پرده نمایش مخصوص آن ها یا دیوار سفید تمیز به نمایش گذاشت.مزیت اصلی ویدیو پروژکتورها برای نمایش خانگی این است که سایز تصویرش را می توان در هر اندازه دلخواه ، بزرگ یا کوچک کرد. اگر یک تلویزیون 40 اینچی خریداری کردید و از اندازه تصویر نمایش آن ناراضی هستید ، تنها گزینه ، خرید یک تلویزیون جدید است. در حالیکه اندازه صفحه نمایش ویدیو پروژکتورها قابل تنظیم است.

نتیجه گیری:

 • نمایش روی هر سطح دلخواه
 • به راحتی می توانید اندازه صفحه را تنظیم کنید
 • حذف نیاز به خرید سخت افزار جدید

مزیت 2: تصاویر بزرگ

در مورد تلویزیون ها ، حداکثر اندازه مشخصی جهت نمایش تصویر وجود دارد که به فناوری روز بستگی دارد. ولی برای ویدیو پروژکتور ها محدودیت خاصی جهت بزرگ تر کردن تصویر وجود ندارد. در این حالت هرچه ویدیو پروژکتور را از صفحه نمایش دور تر کنید ، تصویر ویدیو پروژکتور بزرگتر می شود. در این حالت صفحه های نمایش 120 ، 150 یا حتی 200 اینچی نیز قابل دسترس می باشند.

نتیجه گیری:

 • ویدیو پروژکتور ها تصاویر بسیار بزرگتری تولید می کنند
 • تنظیم اندازه تصویر ، سریع و آسان است
 • هزینه هر اینچ بزرگ تر شدن تصویر ، بسیار کمتر از تلویزیون است
 • تجربه ای شبیه به سینما ارائه می دهد
 • حذف نیاز به خرید سخت افزار جدید

مزیت 3: راحتی چشم

وقتی صحبت از راحتی چشم شما می شود ، مزیت ویدئو پروژکتور خانگی در این زمینه دو برابر است. خواندن حروف بزرگتر از حروف کوچکتر همیشه آسان تر است. در مقایسه با تلویزیون ها ، ویدیو پروژکتورها از مزیت ذاتی اندازه صفحه نمایش بزرگ تر برخوردار هستند. همانطور که خواندن حروف بزرگتر آسان تر است ، تماشای جزییات تصویر در صفحه نمایش بزرگ تر نیز برای چشم ها راحت تر است. هنگام نگاه کردن به تصاویر تابانده شده توسط ویدیو پروژکتور ، چشمان شما احساس راحتی بیشتری می کند زیرا چشمان شما ، نور منعکس شده از صفحه نمایش را می بیند. برخلاف تلویزیون ها که نور را از خود ساطع می کنند و مستقیما به چشمان شما می تابانند. سایر عوامل مانند فاصله بین بیننده و صفحه نمایش نیز بر راحتی و سلامتی چشم تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، خستگی چشم ها هنگامی ایجاد می شود که سعی می کنید روی تصاویری بسیار کوچک تمرکز کنید. از آنجا که ویدیو پروژکتور ها قادر به ارائه تصاویر بزرگتر هستند ، خستگی چشم ها کمتر پیش می آید.

نتیجه گیری :

 • ویدیو پروژکتورها نور را منعکس می کنند و تلویزیون ها نور را ساطع می کنند
 • نور منعکس شده فشار کمتری بر چشم شما می آورد
 • ویدیو پروژکتورها تصاویر بزرگتری تولید می کنند
 • تصاویر بزرگتر ، تماشای راحت تر و خستگی کمتری برای چشم ها بوجود می آورند
مزیت دیتا پروژکتور خانگی
 

 

مزیت 4: اندازه جمع و جور

ویدیو پروژکتورهای خانگی نسبت به تلویزیون ها ، دارای وزن و حجم کمتری هستند. به طور معمول ، صاحبان ویدیو پروژکتور ، دستگاه خود را روی سقف نصب می کنند. بنابراین ویدیو پروژکتور فضای بسیار کمی از محیط خانه را اشغال می کند. علاوه بر این ، ظهور ویدیو پروژکتورهای پرتاب کوتاه یا اولترا شورت ترو (Ultra Short Throw) باعث شده است که بتوان آنها را بر روی میز تلویزیون و در فاصله نزدیک به پرده نمایش قرار داد. پرده ویدیو پروژکتور نیز به دیوار متصل می شود و قابل جمع شدن می باشد. ویدیو پروژکتور های اولترا شورت ترو (UST) را در فروشگاه سایت ملاحظه بفرمایید.

نتیجه گیری :

 • فضای محیط را اشغال نمی کند
 • از نظر دکوراسیون خانگی زیبا می باشد

مزیت 5: قابلیت حمل

ویدیو پروژکتورهای خانگی نه تنها کوچک هستند ، بلکه سبک نیز می باشند. به عنوان مثال شاید بخواهید ویدیو پروژکتور خود را برای تماشای فیلم به خانه یکی از دوستان خود ببرید یا اینکه در یک شب گرم تابستانی در فضای باز به تماشای فیلم مورد علاقه اتان بپردازید. با ویدیو پروژکتورها همه چیز ممکن است! با توجه به مزیت قابلیت حمل آسان آن ها ، تنها محدودیت واقعی برای ویدیو پروژکتور ها ، دسترسی به برق و سطح مناسب برای نمایش روی آن می باشد. جهت خرید ویدئو پروژکتور استوک خانگی کلیک کنید.

نتیجه گیری :

 • سبک بودن و حمل و نقل آسان
 • ایده آل برای تماشای فیلم در فضای باز
 • به راحتی به هر مکان دلخواه آن را حمل کنید تا با دوستان و خانواده لذت ببرید

مزیت 6: قیمت

یک نمونه دیگر از مزیت ویدیو پروژکتور خانگی ، قیمت آنها نیز کاملاً مناسب می باشد. با این حال ، این بدان معنا نیست که تمامی ویدیو پروژکتور ها ارزان قیمت هستند ، اما نسبت هزینه به فایده آن ها بسیار مناسب می باشد. امروزه حتی با داشتن سرمایه کم می توانید ویدیو پروژکتور های استوک مناسب و با کیفیت تهیه کنید و سینمای خانگی خود را به راحتی راه اندازی کنید . جهت آشنایی با قیمت انواع برند ها و مشخصات ویدیو پروژکتور های استوک از فروشگاه سایت ما بازدید بفرمایید.

نتیجه گیری :

 • بهترین فناوری سینمای خانگی
 • نسبت خوب هزینه به فایده
 • کمترین هزینه برای هر اینچ تصویر بزرگ تر

سخن پایانی :

ویدیو پروژکتورها نه تنها برای کسانی که می خواهند در خانه سینمای شخصی خود را راه اندازی کنند ، عالی هستند ، بلکه در زمینه های تجاری و آموزشی نیز بسیار مناسب می باشند. امروزه با توجه به رشد ناگهانی قیمت ها ، ویدیو پروژکتور استوک می تواند گزینه ای مناسب برای علاقمندان باشد. اگر مزایای ویدیو پروژکتورها شما را مشتاق به خرید کرده است ، گام بعدی این است که تصمیم بگیرید کدام مدل برای نیازهای شما مناسب تر می باشد. مقاله راهنمای خرید ویدیو پروژکتور سایت را مطالعه بفرمایید. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان فنی سایت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید