ویدئو پروژکتور تعاملی چیست و چه مزایایی دارد ؟

اشتراک گذاری در اسکایپ
اشتراک گذاری در تلگرام
اشتراک گذاری با ایمیل
اشتراک گذاری در واتساپ
ویدئو پروژکتور تعاملی

ویدئو پروژکتور تعاملی چیست و چه مزایایی دارد ؟

امروزه ویدئو پروژکتور های تعاملی نسبت به ویدیو پروژکتور های استاندارد تاثیر به مراتب بیشتری در کلاس درس یا دفتر کار دارند. به تازگی استفاده از ویدیو پروژکتورهای تعاملی در کلاس های مدارس ، دانشگاه ها و حتی دفاتر کار ، رایج تر شده است. این ویدیو پروژکتور ها باعث می شوند تا ارائه مطالب جذاب و راحت تر شود. نو اندیشان عصر دیجیتال در این مقاله به بررسی اصول اولیه ویدیو پروژکتورهای تعاملی می پردازد. ما همچنین مزایای متعدد و شگفت انگیز استفاده از این ویدیو پروژکتورها را ، چه برای آموزش یا ارایه پروژه کاری ، مرور خواهیم کرد.

چه چیزی ویدیو پروژکتورهای تعاملی را متفاوت می کند؟

ویدئو پروژکتور های تعاملی عموما ویدیو پروژکتورهای اولترا شورت ترو (Ultra Short Throw) یا پرتاب بسیار کوتاه هستند. تصاویر و کلمات همانند ویدیو پروژکتورهای استاندارد بر روی صفحه نمایش یا تخته سفید نمایش داده می شوند. ولی در عین حال بر خلاف اکثر ویدیو پروژکتورها ، ویدیو پروژکتور تعاملی به شما این امکان را می دهد که با تصویر پخش شده بر روی صفحه ، تعامل داشته باشید. آنها می توانند این کار را با سنسورهای خاصی انجام دهند. دو نوع پروژکتور تعاملی وجود دارد.

ویدیو پروژکتورهای DLP تعاملی

ویدئو پروژکتورهای DLP ، الگوهای خود را بر روی تصویر اصلی می تابانند. این الگوی خاص با سرعت بالا همچون یک فلاش سریع ظاهر می شود  بطوریکه قلم تعاملی می تواند این الگوی خاص را تشخیص دهد. بنابراین ، هنگامی که از قلم استفاده می کنید ، ویدیو پروژکتور می تواند حرکات آن را تشخیص دهد. این اطلاعات توسط ویدیو پروژکتور دریافت و پردازش می شود.

ویدیو پروژکتورهای تعاملی مادون قرمز

ویدئو پروژکتورهای مادون قرمز نسبت به ویدیو پروژکتور تعاملی DLP ساده تر عمل می کنند. در کنار لنز این ویدئو پروژکتور ها یک دوربین مخصوص نیز جاسازی شده است. وقتی از قلم تعاملی بر روی تصویر تابانده شده استفاده می شود ، قلم ، نور مادون قرمز را به دوربین مخصوص منعکس می کند. سپس تغییرات ایجاد شده توسط قلم دوباره توسط ویدیو پروژکتور بر روی صفحه ، نمایش داده می شود. برخی از مدل های جدیدتر ویدیو پروژکتور تعاملی ، لمسی می باشند و دیگر نیازی به استفاده از قلم مخصوص نمی باشد.

ویدئو پروژکتور تعاملی

5 فایده شگفت انگیز برای استفاده از ویدیو پروژکتورهای تعاملی

1) حفظ توجه و مشارکت همکاران و دانشجویان شما

ویدیو پروژکتورهای تعاملی همه را به سخنرانی یا ارائه شما علاقه مند می کند. تماشای تعامل شما با صفحه نمایش در حین سخنرانی باعث می شود تا مخاطبانتان روی صفحه تمرکز کنند. علاوه بر این ، به دیگران این فرصت را می دهد که مشارکت داشته باشند. این امر به ویژه برای معلمان و اساتید بسیار مناسب است. استفاده از یادگیری عملی و تعاملی در کلاس درس ، مزایای متعددی برای دانش آموزان دارد. برای دانش آموزان ، این روش های آموزشی کمک می کند تا مطالب درسی را به راحتی یاد بگیرند.

برنامه های درسی خود را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید. این امر همچنین به حفظ توجه دانش آموزان برای مدت زمان طولانی کمک می کند. همچنین شما می توانید برای دانش آموزان خود خلاق باشید. بازی های آموزشی ایجاد کنید ، مسابقات یادگیری سرگرم کننده بین دانش آموزان ایجاد کنید ، پروژه های گروهی را تعیین کنید تا دانش آموزان بتوانند آن ها را از طریق ویدئو پروژکتور تعاملی ارائه دهند. همچنین می توانید در دروس یا ارائه های کاری خود خلاقیت فراوان به خرج دهید. چه کسی می گوید شما باید به یک نمایش اسلاید یا فیلم خسته کننده پایبند باشید؟

ویدیو پروژکتور تعاملی

2) ایجاد کار گروهی

استفاده از ویدیو پروژکتور تعاملی یک روش فوق العاده برای ایجاد کار گروهی در کلاس درس یا مشارکت افراد با یکدیگر در دفاتر است. هنگام استفاده از ویدیو پروژکتور تعاملی سعی کنید از نهایت خلاقیت خود استفاده کنید ، می توانید پروژه های تعاملی ایجاد کنید یا تکالیف تیمی بسازید. یادگیری مشارکتی می تواند راهی لذت بخش برای یادگیری موضوعات جدید باشد.

3) بهره وری بهتر

استفاده از یکی از این ویدیو پروژکتورهای تعاملی می تواند به افزایش بهره وری در کلاس درس یا دفتر شما کمک کند. برای کلاس های درس ، نیازی نیست وقت خود را برای نوشتن یا پاک کردن روی تخته سفید هدر دهید. همچنین می توانید از قبل ، سخنرانی یا آموزش های خود را آماده کنید و در کلاس یا دفتر به نمایش بگذارید و در هنگام سخنرانی ، مطالب را تغییر داده یا اینکه متن را جابجا کنید و تصویر مد نظر خود را به نمایش بگذارید و به طور خلاصه با تصویر تابانده شده تعامل داشته باشید. دیگر مجبور نخواهید بود با تنظیمات طولانی و دشوار بردهای هوشمند کار کنید. راه اندازی این ویدیو پروژکتورها بسیار آسان است.

4) انعطاف پذیری بیشتر

ویدیو پروژکتورهای تعاملی موضوعات را انعطاف پذیرتر می کنند. اگر در حال یک ارایه کاری هستید و می خواهید گزارش های سه ماهه گذشته را نمایش دهید ، می توانید این کار را به سرعت و با لمس چند نقطه از صفحه نمایش انجام دهید بدون اینکه مجبور باشید برای این کار به سمت لپ تاپ یا کامپیوتر خود بروید. همین امر در مورد آموزش در مدارس نیز صدق می کند. این امر باعث بالا رفتن کیفیت و سرعت معلم در تدریس می شود.

5) حفظ محیط زیست

سال های زیادی است که مسائل زیست محیطی مورد توجه قرار گرفته است. ویدیو پروژکتورهای تعاملی می توانند در حفظ محیط زیست به ما کمک کنند. آنها باعث می شوند که از کاغذ کمتری استفاده کنید. دانش آموزان می توانند به صورت آنلاین به مطالب تدریس شده بر روی صفحه نمایش که به صورت فایل ذخیره می شوند ، دسترسی پیدا کنند. بنابراین ، به جای چاپ یادداشت ها یا حتی نوشتن آنها ، می توان آنها را به صورت آنلاین مطالعه کرد.

سخن پایانی

مزیت ویدئو پروژکتورهای تعاملی ، نحوه آموزش و ارایه مطالب توسط آن است. این امر یادگیری کودکان را متحول خواهد کرد. ویدئو پروژکتورهای تعاملی ، آینده فناوری ویدیو پروژکتور ها هستند. به زودی هر کلاس درس یا دفتر کار از این تکنولوژی باورنکردنی برای بهبود ارایه و آموزش های خود استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید