ویدئو پروژکتور اولترا شورت ترو (Ultra Short Throw) چیست؟

اشتراک گذاری در اسکایپ
اشتراک گذاری در تلگرام
اشتراک گذاری با ایمیل
اشتراک گذاری در واتساپ
Ultra Short Throw چیست

ویدئو پروژکتور اولترا شورت ترو (Ultra Short Throw) چیست؟

هر علاقمند به سینما ، تلویزیون و ورزش مشتاق تماشای آن ها در صفحه نمایش بزرگ است. هیچ چیز به اندازه تجربه تماشای این رویدادها در صفحه نمایش 120 اینچی در خانه خود ، هیجان انگیز نیست. تا چندین سال پیش ، گزینه ها محدود به یک تلویزیون صفحه تخت با حداکثر 80 اینچ بود. به لطف مارک های برجسته ای مانند اپسون ، اپتوما ، هیتاچی ، ان ای سی و سونی ، ویدیو پروژکتور های اولترا شورت ترو (Ultra Short Throw) معرفی شدند. UST ها (مخفف کلمه Ultra Short Throw) با اشغال فضای کمتر و اندازه صفحه نمایش بزرگ تر ، جایگزین تلویزیون های معمولی صفحه تخت شده اند. اما خب واقعا ویدئو پروژکتور اولترا شورت ترو (Ultra Short Throw) چیست و چه کاربرد های اساسی دارد؟

ویدیو پروژکتور اولترا شورت ترو (ultra short throw) چیست

یک ویدئو پروژکتور Ultra Short Throw یک دستگاه نوری الکترونیکی است که از لنزها و آینه های زاویه باز ساخته شده است. تا تصویر را از فاصله بسیار کوتاهی روی پرده نمایش پرتاب کند. اکثر ویدیو پروژکتورهای پرتاب معمولی باید در فاصله ای حدود دو الی سه متری نسبت به پرده نمایش نصب شوند. اما ویدئو پروژکتور های اولترا شورت ترو دقیقاً در زیر و نزدیک صفحه نمایش قرار می گیرند. و به شما این امکان را می دهند که یک تصویر غول پیکر در یک فضای بسیار کوچک ایجاد کنید.

ویدئو پروژکتور اولترا شورت ترو چیست

مزایای ویدئو پروژکتور های اولترا شورت ترو چیست

بهترین امتیاز در مورد ویدئو پروژکتور های پرتاب کوتاه (Ultra Short Throw) همانطور که از نامش پیداست فاصله کم پرتاب تصاویر می باشد. به لطف لنز واید پیشرفته و تکنولوژی روز ، قادرند مستقیماً زیر صفحه نمایش قرار بگیرند. و تصاویری با ابعاد بزرگ نمایش دهند. این قابلیت ، UST ها را به انتخابی ایده آل برای اتاق های نشیمن و آپارتمان ها تبدیل می کند. همچنین پیچیدگی بسیار کمتری برای نصب آن ها وجود دارد. زیرا نیازی به نصب آن ها بر روی سقف همانند ویدیو پروژکتور های معمولی ندارید. و از طرفی دیگر نیازی به کشیدن کابل های تصویر با متراژ بالا نمی باشد. UST ها به راحتی بر روی میز تلویزیون نزدیک به صفحه نمایش قرار می گیرند. و ورودی های مختلف مانند گیرنده های دیجیتال ، کنسول های بازی ، اندروید باکس و سایر دستگاه ها را با کابل کوتاه به خود متصل می کنند.

استفاده از ویدئو پروژکتور های اولترا شورت ترو در محیط های روشن

ویدیو پروژکتور های اولترا شورت ترو (UST) به علت قرارگرفتن در نزدیکی صفحه نمایش ، نسبت به ویدیو پروژکتور های معمولی ، راحت تر می توانند نور خود را بروی صفحه نمایش تمرکز دهند. و در نتیجه نور اتاق تاثیر کمتری در افت کیفیت تصویر آن ها خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید